افزایش شتاب ماشین


افزایش شتاب خودرو

افزایش شتاب خودرو خواسته‌ی همه رانندگان مخصوصاً رانندگان جوان است که تلاش می‌کنند با راه‌کارهایی آن را افزایش دهند. ممکن است خودرو به دلایل مختلفی شتاب خود را از دست داده باشد که رانندگان باید سعی کنند تا دلیل آن را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام نمایند. ما در ادامه این مطلب قصد داریم در خصوص عوامل افزایش شتاب ماشین صحبت کنیم که امیدواریم بتواند در این امر به شما عزیزان کمک کند.

راه‌کارهای افزایش شتاب ماشین

هر کدام از راه‌کار عنوان شده در ادامه به خود‌ی خود می‌توانند عامل موثری برای زیاد شدن شتاب خودرو باشند:

·کیفیت روغن موتور

با توجه به اینکه وظیفه روغن موتور خنک کردن قطعات ماشین و روان‌تر شدن حرکت آنهاست، اگر از کیفیت مناسبی برخوردار نباشید، خیلی زود دیگر قطعات خودرو را از کار خواهد انداخت و از همه مهم‌تر شتاب خودرو را کاهش می‌دهد. از این رو اگر می‌خواهید به افزایش شتاب ماشین کمک کنید حتماً به موقع روغن موتور را تعویض کرده و از نوع با کیفیت آن استفاده کنید.
 

·کیفیت فیلتر هوا

اگر چه شاید این قطعه در خودرو جزو ساده‌ترین قطعات است اما بر کارآیی خودرو و همچنین شتاب آن تأثیر بسزایی دارد. وظیفه‌ی این قطعه تصفیه هوای ورودی به موتور است که باید به خوبی انجام شود. لذا برای بهبود عملکرد خودرو و افزایش شتاب آن از قطعه با کیفیت فیلتر هوا استفاده نمایید.

·سیم گاز

از جمله مواردی که سبب کاهش شتاب ماشین می‌شود شل بودن سیم گاز است. اگر این قطعه به خوبی کار نکند، هوای کافی به موتور نخواهد رسید و در نتیجه خودرو با کاهش شتاب مواجه خواهد شد. لذا اگر شتاب مناسبی از خودرویتان می‌خواهید حواستان باشد که سیم گاز شل نشده باشد.

·پمپ بنزین ماشین

زمانی که پمپ بنزین در خودرو به مرور زمان دچار فرسودگی شود، عمل سوخت‌رسانی با مشکل مواجه خواهد شد که در نتیجه‌ی این امر، شاهد کم شدن شتاب خودرو خواهید بود. لذا پمپ ماشین را نیز در مواقع کاهش شتاب خودرو مورد بررسی قرار دهید.

·شمع خودرو

وظیفه شمع در خودرو جرقه‌زنی و عامل احتراق است و در صورتی که این قطعه کثیف شود و یا به هر دلیل دیگری کارآیی خود را از دست بدهد احتمال کم شدن شتاب خودرو وجود دارد. لذا هر زمان که احساس کرده‌اید شمع خودرو فرسوده شده است آن را تعویض کنید.

مواردی که در بالا به آن اشاره شد از مهمترین عواملی هستند که ممکن است بر شتاب خودرو اثرگذار باشند. تیم تاپیک کالا به شما عزیزان توصیه می‌کند در صورتی که قصد افزایش شتاب ماشین خود را دارید، ابتدا موارد بالا را مورد بررسی قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتربا مشاورین ما تماس بگیرید.

طراحی سایت : ره وب

09128882740