شمع ماشین چیست؟

شمع ماشین ابزاری، جهت روشن شدن موتور خودرو و در نتیجه حرکت ماشین است که در انتهای سیلندر و روی سرسیلندر در موتور خودرو نصب شده و وظیفه انتقال جرقه های متناوب برق داخل سیلندر ها را برعهده دارد. در انجام این پروسه ابتدا طبق تنظیمات استاندار برق موتور که با حرکت متناوب دلکو به سر شمع خودرو می رسد، در هنگام فشردگی بخار بنزین در انتهای سیلندر، جرقع ای از انتهای این قطعه ساطع شده که باعث انفجار بنزین، حرکت موتور و در نتیجه حرکت خودرو می شود. نکته بسیار مهم اینکه، جرقه ذکر شده در متن بالا از قسمت فلزی شمع ماشین ساطع می شود. با توجه به آگاهی ضروری از تعریف شمع ماشین، همچنین عملکرد مهم این ابزار در حرکت موتور، بررسی آن از نظر راهنمای خرید شمع خودرو، خرید بهترین شمع ماشین، خرید انواع شمع خودرو و همچنین راهنمای قیمت شمع خودرو، ارزان ترین شمع ماشین، قیمت روز شمع خودرو از سری مطالب مهم به شمار می رود که جهت کسب اطلاعات بیشتر خریداران و مصرف کننده گان این ابزار مهم با انواع مدل های اتومبیل جدید و قدیمی بسیار کاربردی می باشد. در بررسی خرید انواع این ابزار موجود در سایت فعلی با اطمینان خاطر این ابزار ضروری را از تنها مرکز مجاز و رسمی خرید و فروش لوازم یدکی ماشین به صورت اصلی و اورجینال کمپانی تولید کننده اتومبیل مورد نظر خریداری کنید و همچنین جهت کسب این اطلاعات کاربردی می توان به انواع شمع شامل: شمع سرد، شمع گرم، شمع نیکلی، شمع پلاتینیومی، شمع ایریدیومی و شمع های چند الکترودی اشاره کرد.

راهنمای خرید شمع ماشین

پس از برخورد با مشکل خرابی شمع ماشین، راننده گان وسیله نقلیه با توجه به نوع ماشین اقدامات لازم برای خرید این ابزار را انجام می دهند، امّا آگاهی از نکات مهم راهنمای خرید شمع ماشین در قبل و پس از خرید آن می تواند در یک خرید موفق توسط این افراد، بسیار کاربردی باشد. بنابراین در سایت فعلی مرکز رسمی فروش این قطعه به عنوان یکی از قطعات داخلی خودرو در ادامه به راهنمای خرید آن از جهت آگاهی افراد دارای وسیله نقلیه پرداخته شده است. در هنگام خرید شمع ماشین به جنس قسمت فلزی آن به دلیل ساطع شدن جرقه از میان این شمع دقت کنید، این فلز به طور معمول با ترتیب جنس های مس، پلاتینیوم و یا ایریدیوم، عمر طولانی تری در عملکرد شمع خودرو دارد. توجه به میزان ولتاژ استاندار این ابزار در زمان خرید آن که حدود ۱۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ ولت یا بیشتر است از جهت اینکه بتواند عمل احتراق را به خوبی انجام دهد، امری ضروری برای مصرف کننده گان شمع خودرو در زمان خرید آن محسوب می شود. در زمان برزو علائم خرابی شمع ماشین از جمله رسوبات حاصل از احتراق در سر الکترودها، کثیف شدن آن، جرقه زنی نادرست، از بین رفتن الکترودها و همچنین با مشاهده نشانه بارز خرابی این قطعه یعنی سوختن الکترود میانی آن که از جنس نیکل است، باید مجدد عمل تعویض و خرید آن را انجام دهید. پس از خرید این محصول و نصب آن به دلیل تعامل این ابزار با قطعات مهم دیگر نظیر موتور ماشین و سیلندرها از نظر عملکرد صحیح و افزایش طول عمر این قطعات، این قطعه باید با هر 10هزار کیلومتر کارکرد، یک بار تمیز و با هر40هزارکیلومتر کارکرد، یک بار تعویض گردد. در زمان خرید شمع ماشین به جنس قسمت میانی آن با جنس سرامیکی به دلیل اینکه مانع از اتصال دو الکترود مثبت و منفی می شود، توجه کنید. به صورت کلی توجه به تک تک اجزای تشکیل دهنده این ابزار از جمله، وایر شمع که وظیفه انتقال برق به این قطعه را برعهده دارد یک امر لازم و ضروری در زمان خرید شمع ماشین محسوب می شود. در علائم ظاهری و سریع خرابی شمع خودرو می‌توان به عدم استارت خوردن و کاهش شتاب اتومبیل اشاره کرد که به دلیل حساسیت بالای این قطعه و تعامل آن با موتور ماشین به عنوان اساسی ترین بخش خودرو، باید در سریعترین زمان ممکن به مراکز مجاز و تخصصی تعمیرات ماشین مراجعه کرده و در صورت تشخیص صحیص تعمیرکار متخصص، اقدامات لازم جهت تعمیر و یا خرید این ابزار را انجام دهید.

قیمت شمع خودرو

به دلیل تفکر برخی از مصرف کننده گان شمع ماشین مبنی بر گران بودن این قطعه از نظر اهمیت ویژه آن در عملکرد خودرو و تعامل آن با موتور دستگاه، قیمت این قطعه در سایت فعلی با توجه به اصالت کالا در پایین ترین سقف قیمت در بازار خرید و فروش لوازم یدکی خودرو قرار دارد. قیمت شمع خودرو با توجه به نوع آن و نوع خودرو می تواند متفاوت باشد امّا این تفاوت نمی تواند دلیل بر گران فروشی یا بالا بودن قیمت این قطعه به عنوان یک ابزار کاربردی و مهم خودرو در بازار خرید و فروش آن باشد. مدیریت مرکز فروش قطعات اورجینال انواع خودروهای موجود نظیر، شمع خودرو و... با راه اندازی این سایت جهت رفاه حال خریداران این محصول از نظر بررسی دقیق انواع و اقسام مدل های این قطعه برای مشتریان، درج قیمت به روز و آنلاین آن در بخش فروش سایت، خرید شمع خودرو با بهترین درجه کیفیت و با کمترین قیمت ممکن به صورت آنلاین و حضوری، صرفه جویی در هزینه و زمان مشتریان، شفاف سازی از طریق رضایتمندی سایر مشتریان، بر پایه هدف نهایی یعنی رعایت حق مشتری مداری، مشغول به فعالیت در بازار خرید و فروش لوازم و قطعات اصلی خودرو می باشد. با وجود گستردگی استفاده از خودرو بی شک بازار فروش قطعات آن به دلیل خرابی قطعات در اثر عدم آگاهی از طریقه کارکرد و نگهداری این قطعات یا طولانی شدن عمر استفاده از آن ها بسیار پر رونق می باشد در این بین مراکز فروش غیر مجاز زیادی اقدام به فروش قطعات تقلبی و بی کیفیت خودرو مانند، قطعه مهم شمع خودرو و... با قیمت های بسیار بالا می کنند. در نتیجه با آگاهی از مجاز بودن مرکز فروش قطعات داخلی ماشین در این سایت می توانید از گرفتار شدن در دام مراکز غیر مجاز جلو گیری کرده و با کمترین هزینه، ارزان ترین قیمت شمع خودرو را جستجو کرده و در نهایت اقدامات لازم جهت خرید بهترین نوع این محصول به صورت آنلاین را در این مرکز انجام دهید.

شما می‌توانید جهت مشاوره رایگان در مورد شمع متناسب با ماشین خودبه تاپیک کالا مراجعه نمایید.

طراحی سایت : ره وب

09128882740