روغن گیربکس

  • مرتب سازی بر اساس :

روغن گیربکس از نام های آشنا در بین روغن های به کار رفته در خودرو می باشد که با اسامی واسکازین یا روغن جعبه دنده هم در بین مصرف کننده گان خود به کاربرده می شود. این روغن با توجه به اسم خود در قطعات گیربکس و دیفرانسیل مورد استفاده قرار می گیرد. عمر این محصول با هر 30 هزار کیلومتر کارکرد خودرو به پایان می رسد یا به صورت تقریبی سالی یک بار باید تعویض گردد، البته این تعویض به نوع و مدل این محصول هم بستگی دارد. چک کردن این روغن به صورت مرتب یک امر ضروری جهت جلوگیری از آسیب زدن به خودرو و در نتیجه افزایش طول عمر آن محسوب می شود. این محصول جهت روان کارکردن انواع جعبه دنده اعم از دستی یا اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد. 

روغن گیربکس چیست؟

تعویض روغن گیربکس در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک و دستی متفاوت است. از دیگر نشانه های تعویض این روغن می توان به بررسی رنگ، بو و غلظت آن اشاره کرد، به این طریق که از نظر رنگ از حالت قرمز اولیه به حالت مایل یا نزدیک به قهوه ایی تبدیل شده، از نظر بو، استشمام بوی روغن سوخته حس می شود و کم شدن غلظت آن در اثر نشتی از نظر غلظت می باشد. شناسایی عوامل تأثیر گذار در خرید روغن گیربکس شامل: روغن گیربکس اتوماتیک، قیمت روغن گیربکس و انواع روغن گیربکس برای خریداران این محصول به عنوان یک راهنمای کاربردی عمل می کند. جهت بررسی و تعویض روغن گیربکس در خودروهایی با گیربکس دستی به دلیل مشکل بودن این فرآیند در این سیستم ها حتما به تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید. همچنین شما عزیزان میتوانید برای خرید روغن های دیگر مانند روغن موتور از صفحه آن دیدن فرمایید.

مشخصات روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس اتوماتیک مربوط به خودروهای با گیربکس اتوماتیک می باشد که مانند روغن گیربکس در خودروهای با گیربکس دستی، قطعات متحرک داخل گیربکس را روغن کاری می‌کند و مانع از اصطکاک آن ها می‌شود. از وظایف روغن گیربکس اتوماتیک در گیربکس‌های خودکار، انتقال نیرو از موتور به جعبه دنده و دیگری خنک کردن گیربکس است. زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در خودروهای اتوماتیک با هر ۶۰ هزار کیلومتر کارکرد خودرو می باشد همچنین این عدد در بعضی از خودروها به ۱۰۰ هزار کیلومتر نیز می‌رسد. تعویض روغن گیربکس زودتر از زمان مشخص شده نه تنها ایرادی ندارد بلکه به سلامت جعبه دنده هم کمک می‌کند. جهت بررسی روغن گیربکس اتوماتیک در خودروهای خودکار یک میله مخصوص وجود دارد که نباید با کارتر اشتباه گرفته شود، در ابتدا خودرو را روشن و دنده را در حالت پارک قرار دهید و سپس با استفاده از میله مخصوص میزان روغن موجود در مخزن را اندازه گیری کنید. از دلایل مهم تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می توان به مواردی مانند: با وجود حرارت بالا در خودروهای گیربکس اتوماتیک، امکان افت کیفیت این روغن وجود دارد که در این صورت نمی‌تواند به درستی عمل کند. همچنین امکان آلوده شدن این روغن و در نتیجه ایجاد اختلال در آن وجود دارد.

قیمت روغن گیربکس

قیمت روغن گیربکس در بازار فروش آن در صورت نبود مراکز معتبر و قانوی به صورت صعودی تغییر پیدا می کند، با توجه گستردگی انواع این روغن از نظر برند و کشور سازنده قیمت روغن گیربکس متفاوت می باشد و مراکز غیرقانونی در صدد سوء استفاده از این گستردگی، قیمت روغن گیربکس موجود با هر برندی را به صورت بالا به فروش می رسانند. بهترین راه خرید روغن گیربکس به صورت ارزان و با قیمت پایین استفاده از این سایت به عنوان تنها مرکز آنلاین فروش انواع روغن گیربکس در سراسر ایران است، این مرکز با برگزاری جشنواره های تخفیفی و پیشنهادات شگفت انگیز جهت حفظ هدف اصلی خود یعنی مشتری مداری و رضایت خریداران، قیمت روغن گیربکس را به صورت روزانه و آنلاین و با کمترین هزینه ارائه می دهد، همچنین در مقابل این خدمات با کیفیت، ضمانت مدت دار جهت اصالت کالا، تحویل 48 ساعته، فروش پکیجی انواع لوازم یدکی خودرو و... را جهت رفاه کامل در اختیار تمام خریداران این ابزراهای ضروری قرار داده است.

خرید روغن گیربکس

خرید روغن گیربکس را حتما با توجه به نوع گیربکس اتوماتیک یا دستی خودرو انجام دهید به این صورت که روغن‌ ATF برای جعبه‌ دنده‌های اتومانیک و روغن‌ MTF نیز برای گیربکس دستی مورد استفاده قرار گرفته که به آن روغن دنده یا واسکازین هم می‌گویند.پس از خرید روغن گیربکس و استفاده از آن حتماً نکات کلیدی مانند : این روغن باید در سرویس‌های دوره‌ای بررسی شود، در صورت کم شدن این روغن، تعویض دنده به خوبی صورت نمی‌گیرد، در صورت آسیب پذیری گیربکس هیچ علائم و صدای خاصی تولید نمی شود تنها راه آگاهی از مشکلات این قطعه بررسی مداوم می باشد، به دلیل تبخیر نشدن این محصول در صورت کم شدن آن امکان نشتی وجود دارد را مدنظر داشته باشد. در هنگام خرید روغن گیربکس به افزودنی های اصلی این روغن جهت حفظ کیفیت و عملکرد این روغن شامل: افزودنی‌های ضد سایش، ضد ترک و EP، افزودنی کاهنده نقطه سیلان، افزودنی‌های خوردگی و اکسیداسیون، توجه کنید. به صورت کلی در زمان خرید روغن گیربکس به نکات مهم نظیر گرانروی استاندارد جهت غلظت آن، کیفیت مناسب آن با توجه به میزان شاخص معروف API با علامت اختصاری GL از 1تا 6 که هرچه این عدد بیشتر باشد یعنی روغن با کیفیت تری را خریداری کرده اید، مقاومت دربرابر فشار، دما و تشکیل کف، دقت کنید. برای خرید روغن گیربکس به سایت تاپیک کالا مراجعه نمایید.

انواع روغن گیربکس

از انواع روغن گیربکس می توان به نوع روغن گیربکس دستی و روغن گیربکس اتوماتیک اشاره کرد. به دلیل حساسیت این روغن در محل حساس تر و از نظر سلامت سرنشینان خودرو، در سایت موجود تنها عرضه انواع روغن گیربکس های با کیفیت، اورجینال و غلظت بالا با انواع برندهای معتبر و تخصصی خارجی و داخلی با ضمانت مدت دار، انجام می شود. جهت بررسی انواع روغن گیربکس می توانید به بخش ویژه روغن ها و زیر منو روغن گیربکس مراجعه کرده و با نظر خود یا همکاری با مشاوران فنی این سایت با انواع روغن گیربکس آشنا شده و خرید خود را انجام دهید. وجود یک مرکز فروش کلی لوازم یدکی خودرو نظیر روغن گیربکس می تواند در رفاه خریداران از نظر مراجعه به یک مرکز تأثیر گذاشته و در زمان آن ها صرفه جویی کند. سایت موجود با توجه به انواع مدل های خودروی داخلی و وارداتی به صورت تخصصی اقدامات لازم برای فروش روغن گیربکس را انجام داده است.

طراحی سایت : ره وب

09128882740