چرا باید فیلتر روغن رو عوض کنیم؟


 چرا باید فیلتر روغن رو عوض کنیم؟
 


فیلتر روغن از جمله عواملی محسوب می شود که در تصفیه موتور خودرو نقش مهمی ایفا می کند. همچنین برای خنک نگه داشتن موتور استفاده از این قطعه در خودروها ضروری به نظر می رسد. همانطور که مشخص است فیلتر روغن می تواند به کاهش آثار مخربی بپردازد که ممکن است به موتور صدمه وارد کند و به طور حتم تعویض به موقع آن سلامت موتور را تضمین خواهد کرد. قبل از تعویض فیلتر روغن باید به نکات زیادی توجه کرد که ما در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. به هیچ عنوان دو نوع روغن موتور را با یکدیگر ترکیب و استفاده نکنید.
  2. بلافاصله بعد از تعویض روغن، وقت آن است که فیلتر روغن را نیز تعویض نمایید.
  3. اگر روغن موتور را سیاه دیده اید، معنایش این است که باید فیلتر روغن را عوض کنید.
  4. روغن موتور را به مقدار لازم در موتور بریزید. در غیر اینصورت عملکرد فیلتر روغن تحت تأثیر قرار می گیرد.
  5. تعویض فیلتر روغن به مواردی مانند وزن خودرو، دمای محیط، تجهیزات اضافی و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. این موضوع ارتباطی به اندازه موتور نخواهد داشت.

چه زمانی باید فیلتر روغن را تعویض کنیم؟

بر اساس اینکه از چه روغن موتوری برای خودروی خود استفاده می کنید، زمان تعویض فیلتر روغن متفاوت خواهد بود. به طور مثال فرض کنید که فیلتر روغن خودرو را تعویض کرده اید و روغن 5 هزار کیلومتری در خودرو ریخته اید، در اینجا توصیه می شود که بعد از دو بار تعویض روغن فیلتر، اقدام به عوض کردن فیلتر روغن کنید. اما اگر از روغن 20 هزار کیلومتری استفاده کرده باشید، پیشنهاد ما بر تعویض فیلتر روغن در زمان تعویض فیلتر روغن است.

عوامل زیر نشان دهنده زمان تعویض فیلتر روغن خواهد بود :

  1. ابتدا باید در نظر بگیرید که در چه شرایطی رانندگی می کنید. رانندگی کردن در آب و هوای کثیف، حرکت های مدام در جاده های شلوغ (شهری یا بین شهری) و استفاده از خودرو در جاده های خاکی سه عامل مهمی هستند که شما را وادار به تعویض زود هنگام فیلتر روغن خواهد کرد. در مقابل صاحبان خودروهایی که در جاده های تمیز و خلوت رانندگی می کنند، نیازی به تعویض روغن به فاصله های کوتاه ندارند.
  2. همچنین رانندگان عزیز در نظر بگیرند که با توجه به اینکه کیفیت برندهای مختلف فیلتر روغن متفاوت است، باید بهترین آن را استفاده کنند.
  3. توصیه می کنیم که فیلتر هوا نیز در هنگام تعویض فیلتر روغن عوض شود.
  4. اگر موتور خودرو مثل قبل روان کار نمی کند یعنی هشداری برای تعویض فیلتر روغن است.
  5. بیش از اندازه مصرف شدن سوخت نیز یکی از نشانه های تعویض فیلتر روغن می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتربا مشاورین ما تماس بگیرید.

طراحی سایت : ره وب

09128882740