مکمل سوخت


 مکمل سوخت 

 

مکمل سوخت  یکی از موارد پر استفاده در پمپ بنزین هاست که دلایل زیادی برای استفاده کردن آن وجود دارد که البته باید در نظر گرفت که آیا مکمل سوخت استفاده شده، چقدر می تواند برای خودرو مفید باشد. در بازار، برندهای مختلفی از مکمل سوخت وجود دارد که همگی آنها نمی توانند برای انواع خودرو موثرثمر باشند. گفتنی است که در بعضی از خودروهای دیزلی مشکل یخ زدن سوخت ایجاد می شود که استفاده از مکمل می تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند. نوع دیگری از مکمل های سوخت وجود دارد که به عنوان تمیزکننده انژکتور عمل می کند. این گونه مکمل ها رسوبات را از بین خواهند برد و به عملکرد خودرو کمک خواهند کرد. با این حال باید همه رانندگان از مشخصات مکمل سوخت اصلی باخبر باشند که در ادامه به آن می پردازیم:

مشخصات مکمل سوخت اصلی

با توجه به حساسیت موتورهای خودرو باید دقت کرد تا از مکمل های سوخت مناسب استفاده کرد. به همین دلیل باید ابتدا برای خرید چنین مکمل هایی به مراکز مجاز مراجعه نمود. یکی از مشخصه های اصلی مکمل سوخت اصلی این است که روی بسته بندی آن تاریخ و ساعت تولید محصول روی آن درج شده باشد. گفتنی است که مکمل های سوخت به مکمل های بدون سرب که مخصوص خودروهای قدیمی است، مکملهای با اکتان بالا، مکمل های شوینده کاربراتور و مکمل های سوخت افزایش دهنده اکتان تقسیم بندی می شود.


روش تشخیص مکمل سوخت اصلی

در نظر داشته باشید که به دلیل اینکه تاریخ و ساعت تولید محصول روی این گونه محصولات به صورت نامرئی درج شده است، بهتر است که از یک دستگاه تست نور اسکناس استفاده کنید. زمانی که نور این دستگاه را بر روی قسمت بالایی محصول قرار دهید، تاریخ و ساعت تولید نمایان می شود. فقط در این صورت است که می توانید مکمل سوخت اصلی را با تقلبی تشخیص دهید.

از مزایای استفاده از مکمل سوخت اصلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود در روان شدن سوخت
  • کم شدن مصرف سوخت
  • بیشتر شدن عمر موتور
  • بیشتر شدن پایداری سوخت
  • حذف رسوبات و دیگر مواد زائد

برای کسب اطلاعات بیشتربا مشاورین ما تماس بگیرید.

طراحی سایت : ره وب

09128882740